Author picture

Biała farba. Z jakiej korzystam najczęściej?

 

 

Zacznijmy od tego, że różne pomieszczenia mają różne funkcje oraz w różnym stopniu narażone są na zabrudzenia i uszkodzenia. Różne są też farby i ich właściwości.

Magnat Ceramic kolor C45 to mój ulubieniec. Dlaczego go lubię?

Jest to farba ze średniej półki cenowej, która dostarcza bardzo dobrą jakość za rozsądne pieniądze. Farba C45 ma bardzo przyjemny odcień bieli, nie za zimny i nie za chłodny. Pasuje dobrze do odcienia RAL 9003, który jest popularny u wielu producentów drzwi oraz łatwy do osiągnięcia na lakierowanych meblach. Jest to więc duży atut tej gotowej farby.

Kolejnym chyba najbardziej oczywistym atutem jest jej odporność na zabrudzenia. Z mojego doświadczenia wynika, że schodzą z niej nawet zabrudzenia powstałe w trakcie remontu. Nawet takie zabrudzenia, które na pierwszy rzut oka krzyczą do Nas „O nie, teraz musisz jeszcze raz pomalować ściany, a przecież dopiero je pomalowałaś!!”. Do czyszczenia ścian wykorzystywałam husteczki nawilżane dla dzieci oraz gąbkę na miejscowe mocniejsze zabrudzenia… i tutaj uwaga, trzeba uważać na żeby nie szorować za mocno, bo w miejscach mocnego polerowania farba się wybłyszczy, straci swoją strukturę i zmiana będzie widoczna.  Szczególnie może to być widoczne na dużej, oświetlonej pod kątem ścianie. 

Do jakich pomieszczeń polecam farbę C45? 

Farbę polecam do wszystkich pomieszczeń, z wyjątkiem salonu i pokoi pod pewnymi warunkami.

Komu polecam farbę?

Farbę polecam przede wszystkim do mieszkań na wynajem. W naszym mieszaniu na wynajem zastosowałam tą farbę na wszystkich białych ścianach i po 4 latach najmu ściany wyglądają jak nowe. Polecam również dla rodzin z małymi dziećmi oraz ze zwierzakami. Mój syn nie raz pomazał ścianę kredkami, pisakami i farbkami. Tak jak przy innych zabrudzeniach, wystarczyło przetrzeć szmatką. Farbą rekomenduję zastosować we wszystkich pomieszczeniach z wyjątkiem dekoracyjnych ścian pokrytych innym kolorem lub materiałem. Farba nie jest najtańsza ale pozwoli zaoszczędzić na remontach i odświeżaniu. Myślę, że wyjdzie taniej niż opłacenie ekipy remontowej i przestój w najmie, zaoszczędzi również nerwów i konfliktów.  Dodatkowym atutem jest biały kolor farby. Dlaczego moim zdaniem biel jest najpraktyczniejsza? Ściany ulegają nie tylko zabrudzeniom ale również obtłuczeniom. Jeśli farba ma ciemny kolor i zrobi nam się odprysk na farbie to w miejscu odprysku zobaczymy biały podkład, który bardzo rzuca się w oczy. Jeśli uszkodzimy ścianę pomalowaną na biało, to nawet jeśli odpryśnie fragment farby to różnica między podkładem, a farbą będzie niewielka i tym samym uszkodzenie będzie prawie niewidoczne.


Zdjęcia z naszych realizacji z zastosowaniem Farby Magnat C45.

Do jakich pomieszczeń nie polecam Farby C45?

Farby nie polecam do salonów, na duże powierzchnie ściany, szczególnie jeśli są oświetlone mocnym światłem padającym pod kątem 90 stopni. Dlaczego? Farba ma lekko satynowe wykończenie i w tym wypadku światło może podkreślić nierówności ściany. W takich pomieszczeń reprezentacyjnych najlepiej sprawdzi się matowa farba.

Gdzie można kupić farbę Magnat Ceramik?

Farba jest dostępna w większości marketów budowlanych oraz w w lokalnych sklepach. Farbę można również wygodnie zamówić przez internet np.  TUTAJ

logo dekoratorium