szara kuchnia z jadalnią, szary, dąb, czarny

Projekt powstał dla młodej rodziny. Inwestorzy mieli bardzo sprecyzowane oczekiwania. Inwestorka jest miłośniczką szarości i nowoczesności, co zaowocowało bardzo spójnym wnętrzem w odcieniach szarości, czerni i ciepłego drewna. Industrialnego klimatu dodają szklane lampy, metalowo-drewniane meble oraz płytki z teksturą betonu. Pomimo tego loftowego charakteru, wnętrze jest ciepłe i przytulne. Taki efekt osiągnięto poprzez zastosowanie nastrojowego światła, miękkie tkaniny oraz karmelowy odcień drewna.

Mieszkanie stanowiło niemałe wyzwanie funkcjonalne. Salon pomimo tego, że jest dość duży, był dość nieustawny. Kuchnia i jadalnia są bardzo wygodne, jednak układ ścian i okien stanowił znaczące ograniczenie w ustawieniu sofy na wprost telewizora. Na etapie projektu funkcjonalnego zaproponowano kilka rozwiązań. Ostatecznie inwestorzy zdecydowali się na ustawienie prostopadłe. Podejmując decyzję, zadecydowali, że ważniejsze jest dla nich poczucie przestrzeni. Pozytywnym skutkiem ubocznym tej decyzji jest sofa z widokiem na taras. Telewizor jest zawieszony na regulowanym ramieniu, które można ustawić pod kątem w zależności od potrzeb. Telewizor można oglądać zarówno siedząc przy stole, jak i wypoczywając na kanapie.

Kolejną zagwozdką była mała łazienka. Wspólnie z inwestorami podjęliśmy decyzję o „eksmisji” pralki i suszarki do przedpokoju. W projekcie dewelopera, w miejscu szafy w przedpokoju była toaleta z kratką wentylacyjną, którą zachowaliśmy, dzięki temu w szafie jest wentylacja. Jeśli nastąpi potrzeba wyjęcia pralki, będzie taka możliwość, gdyż przewidziano łatwo demontowany cokół. Pralka stoi na płytkach, więc w razie awarii, podłoga nie zostanie uszkodzona.

Ostateczny efekt prac jest piękny. Jesteśmy z niego bardzo dumni. Dziękujemy inwestorom za zaufanie i piękną realizację 🙂