Author picture

Magdalena Jakimyszyn

Magnat Ceramic kolor C45 to mój ulubieniec. Dlaczego go lubię?

Jest to farba ze średniej półki cenowej, która dostarcza bardzo dobrą jakość za rozsądne pieniądze. Farba C45 ma bardzo przyjemny odcień bieli, nie za zimny i nie za chłodny. Pasuje dobrze do odcienia RAL 9003, który jest popularny u wielu producentów drzwi oraz łatwy do osiągnięcia na lakierowanych meblach. Jest to więc duży atut tej gotowej farby.

Kolejnym, chyba najbardziej oczywistym atutem, jest jej odporność na zabrudzenia. Z mojego doświadczenia wynika, że schodzą z niej nawet zabrudzenia powstałe w trakcie remontu. Nawet takie zabrudzenia, które na pierwszy rzut oka krzyczą do Nas „O nie, teraz musisz jeszcze raz pomalować ściany, a przecież dopiero je pomalowałaś!!”. Do czyszczenia ścian wykorzystywałam chusteczki nawilżane dla dzieci oraz gąbkę na miejscowe mocniejsze zabrudzenia… i tutaj uwaga, trzeba uważać żeby nie szorować za mocno, bo w miejscach mocnego polerowania farba się wybłyszczy, straci swoją strukturę i zmiana będzie widoczna.  Szczególnie może to być widoczne na dużej, oświetlonej pod kątem ścianie. 

Komu polecam farbę?

Farbę polecam przede wszystkim do mieszkań na wynajem. W naszym mieszaniu na wynajem zastosowałam tą farbę na wszystkich białych ścianach i po 4 latach najmu ściany wyglądają jak nowe. Polecam również dla rodzin z małymi dziećmi oraz ze zwierzakami. Mój syn nie raz pomazał ścianę kredkami, pisakami i farbkami. Tak jak przy innych zabrudzeniach, wystarczyło przetrzeć szmatką. Farbą rekomenduję do wszystkich pomieszczeń. 

Farba nie jest najtańsza, ale pozwoli zaoszczędzić na remontach i odświeżaniu. Myślę, że wyjdzie taniej niż opłacenie ekipy remontowej i przestój w najmie. Inwestycja zaoszczędzi również nerwów i konfliktów.  Dodatkowym atutem jest kolor farby. Dlaczego biały jest praktyczny? Ściany ulegają nie tylko zabrudzeniom ale również obtłuczeniom. Jeśli farba ma ciemny kolor i zrobi nam się odprysk  to w miejscu odprysku zobaczymy biały podkład, a ten bardzo rzuca się w oczy. Jeśli uszkodzimy ścianę pomalowaną na biało, to nawet jeśli odpryśnie fragment farby, różnica między podkładem, a farbą będzie niewielka i tym samym uszkodzenie będzie prawie niewidoczne.

Zdjęcia z naszych realizacji z zastosowaniem Farby Magnat C45.

Kiedy nie polecam Farby C45?

Należy uważać jeśli w pomieszczeniu mamy duże fragmenty pustej ściany. Szczególnie jeśli ściana jest oświetlona mocnym światłem, padającym pod kątem 90 stopni. Dlaczego? Farba ma lekko satynowe wykończenie i w tym wypadku światło może podkreślić nierówności ściany. W takich wypadkach najlepiej sprawdzi się matowa farba, która zazwyczaj jest trudniej zmywalna. Jeśli widoczne nierówności o zachodzie słońca nie stanowią dla Was problemu, wolicie czyste ściany, pomińcie ten mały niuans 😉

Gdzie można kupić farbę Magnat Ceramic?

Farba jest dostępna w większości marketów budowlanych oraz w w lokalnych sklepach. Farbę można również wygodnie zamówić przez internet np.   TUTAJ

Dodaj komentarz